مشتریان به چهار روش زیر میتوانند ارز خود را جابجا کنند:

 
  • اسکناس و تراول چک
  • چک ارزی
  • حواله ارزی
  • حواله سوئیفتی

حواله ارزی چیست؟

واژه ‌ی عربی حواله از ریشه فعل “حول” است و به معنای “جابه‌جا شدن و تغییر یافتن” می باشد.

حواله ارزی (Payment Order) یکی از انواع خدمات ارزی است که در طول چند سال اخیر به لیست تراکنش بانک های مختلف جهان اضافه شده است و از راه آن می توان به سادگی با هر فردی در هر جای دنیا، مبادلات ارزی انجام داد.

به زبان ساده تر، حواله ارزی چه کار می‌کند؟

حواله ارزی یک نوع دستور پرداخت می باشد که بر اساس آن، به یک بانک یا موسسه مالی بنابر خواسته مشتری یا صاحب یک حساب بانکی باید از طریق یکی از بانک‌های کارگزار خود در خارج از کشور، حواله را صادر کند و از آن بانک کارگزار خود بخواهد تا این مبلغ حواله را فرد مورد نظر در خارج از کشور، پرداخت کند.

انواع حواله‌ ارزی در حالت کلی: 

 

  • حواله ارزی صادره (Outward Transfers)

وقتی که بخواهیم به وسیله بانک یا صرافی ارکان برای فردی ارز ارسال کنیم، از حواله ارزی صادره استفاده می کنیم.در این روش ابتدا باید به بانک یا صرافی مورد نظر خود مراجعه کنید، سپس باید مشخصات فرد گیرنده ارز، شماره حساب و واحد پولی که می‌خواهید ارسال کنید را باید مشخص کنید، پس از آن، ارز شما را به ارز موردنظرتان برای مقصد، بر اساس نرخ روز ارز تبدیل می کنند و به این ترتیب مبلغ مورد نظر شما برای آن فرد یا شرکت ارسال می شود.

لازم به ذکر است که در این روش برای جلوگیری از پولشویی باید فرم اظهارنامه گمرکی تکمیل گردد.

 

  • حواله ارزی وارده (Inward Transfers)

همه بانکهایی که سرویس حواله ارزی دارند، باید پس از دریافت پیام تایید ارسال حواله ارزی، در کمترین زمان ممکن، ارز ارسالی را به حساب مشتری واریز کنند.

 فرد مورد نظر در خارج از کشور باید پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر خود را ارائه دهند تا بتواند وجه واریزی به حساب خود را دریافت کند. همچنین او می‌تواند این وجه را به حساب ارزی فردی دیگر واریز کند و یا اینکه آن را به بانک بفروشد.

خدمات حواله ارزی صدرا تجارت :

 

این شرکت با همکاری شرکت  صرافی معراج زیرمجموعه هلدینگ ارزش آفرینان میثاق صدرا و به صورت اختصاصی آمادگی ارائه کلیه خدمات مالی از قبیل حواله پول و تبدیل آن به سایر ارزهای رایج جهانی(یوآن، دلار، یورو و…)، تخصیص ارز بانکی، آزاد سازی پول در بانک های مرتبط با کشور (چین، آلمان و …) دریافت و پرداخت پول در خارج از ایران از طریق شبکه swift و … مبتنی بر قوانین بین المللی وجمهوری اسلامی ایران را دارد